Wiosna właśnie włożyła siedmiomilowe buty. Jesteś na to gotowa?

wiosenny detoks, oczyszczanie organizmu, warsztaty dietetyczne

Wiosenne porządki, to nie tylko rzucane w przestrzeń hasło, ani wpis w kalendarzu perfekcyjnej pani domu. Zalicza się do nich również Twoja dbałość o odświeżenie, odnowę, czy oczyszczenie swojego organizmu z zalegających po okresie jesienno-zimowym nadmiarów. Pisałam już o tym tutaj. Jeśli to czytałaś/eś wiesz, że regeneracja jest bardzo ważnym etapem przechodzenia z diety rozgrzewającej na chłodzącą.

Oczyszczanie – wydziwianie?

Kiedy temat odświeżania nawyków żywieniowych tzw. detoksu zaczął być w Polsce popularny, często spotykałam się ze wzruszaniem ramion i bagatelizowaniem, a nawet deprecjonowaniem takich kuracji. Wynikało to z niewiedzy, a nawet ignorancji, a przecież warto czerpać z innych kultur korzystne dla nas nawyki. Powtarzane dwa razy do roku oczyszczanie organizmu prowadzi do trwałych i niezastąpionych niczym innym dobrodziejstw – Twojej komfortowej codzienności i potraktowanego holistycznie zdrowia.

wiosenny detoks, oczyszczanie organizmu, warsztaty dietetyczne

Co zyskujesz dzięki cyklicznemu oczyszczaniu organizmu?

Przede wszystkim usuwasz z niego zalegające złogi, toksyny, śluz i nagromadzone w okresie jesienno-zimowym gorąco. Dzięki temu zapobiegasz powstawaniu guzów, zatykaniu się naczyń krwionośnych i pozwalasz florze bakteryjnej na odnowę, a co za tym wszystkim idzie:

  • Twoja skóra odzyskuje blask,
  • wracają Ci siły witalne, koncentracja, jasny umysł,
  • stajesz się mniej depresyjna/y,
  • zaczynasz tracić nadprogramowe kilogramy i regularnie się wypróżniać,
  • wzdęcia i zgaga przestają Cię prześladować,
  • oczyszczasz zatoki,

Powtórzę jeszcze raz, że kuracje oczyszczające dedykowane są do przeprowadzania dwa razy w roku – podczas przesilenia wiosennego i jesiennego. Tylko wtedy Yin i Yang znajdują się we względnej równowadze i tylko wtedy nie jest na nie ani za zimno, ani za ciepło. Podczas wiosennego oczyszczania serwujemy sobie dania bazujące na kaszy jaglanej, ryżu, fasolach adzuki i mung, a także na wybranych warzywach i ziołach.

Na koniec dodam, że wszelkiego rodzaju detoksy powinno się przeprowadzać pod okiem specjalisty, ponieważ niedopasowanie ich rodzaju do swojego organizmu i sposobu odżywiania na co dzień, może doprowadzić do dużej utraty energii. Odradzam również detoksy sokowe, bazujące na surowych warzywach i owocach, ze względu na szkody energetyczne, jakie mogą poczynić w Twoim organizmie.

wiosenny detoks, oczyszczanie organizmu, warsztaty dietetyczne

Przypomnę jeszcze o naszych pierwszych wyjazdowych warsztatach w 2023 roku: Oczyszczająco – Kojące Przedwiośnie, które odbędą się od 10-12 marca! Zostały ostatnie wolne miejsca! To właśnie podczas tego wyjazdu nabierzesz lekkości i optymizmu po to, by wejść z nimi w czas wiosennego rozkwitu. Spotykamy się w niesamowitym miejscu – Dobry Zaczyn Młyn Tomaryny, z którego mamy już fantastyczne wspomnienia, a plan i szczegóły sprawdzisz tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ten komunikat o błędzie jest widoczny tylko dla administratorów WordPressa

Błąd: nie znaleziono kanału.

Przejdź na stronę ustawień kanału Instagramu, aby utworzyć kanał.