Dieta warzywno-owocowa – część I

Czy oczyszczanie, okresowe posty, dieta warzywno-owocowa w ogóle mają sens? Wiele osób uważa, ze nie ma na to potwierdzenia naukowego. Jednak w dzisiejszych czasach przesytu, przejadania się żywnością przetworzoną, łamania zasad zdrowego odżywiania warto choć na kilka dni wrócić do stylu życia zgodnego z prawami natury.

Nasi przodkowie także pościli, więc my również możemy potraktować dietę warzywno-owocową jako skuteczną metodę profilaktyki zdrowotnej. Nawet jeśli możesz na oczyszczanie poświęcić tylko kilka dni to zawsze warto. Ważne jest jednak to, aby po intensywnej kuracji  zrobić prawidłowe wychodzenie z diety, a później  kontynuować przygodę ze zdrowym odżywianiem. Ja skupiam się na 3 etapach.

Dieta warzywno-owocowa – przygotowanie

Jeśli chcesz wykorzystać w pełni czas na diecie, warto zacząć już kilka dni przed rozpoczęciem kuracji ograniczać ilość jedzenia. Po prostu delikatnie zacznij zmniejszać wielkości posiłków. Oprócz tego warto stopniowo ograniczać mięso, wędliny. Przestań jeść słodycze i pić alkohol. Warto również ograniczyć spożywanie nabiału oraz pieczywa. Na talerz nakładaj za to więcej warzyw i owoców.  Unikaj pikantnych przypraw, ogranicz sól.

Takie wprowadzenie nie jest konieczne, ale łagodne przygotowanie organizmu pozwoli Ci łatwiej przetrwać dietę warzywno-owocową. Czy pijesz wodę między posiłkami? Wszyscy wiemy jakie to ważne, ale często o tym zapominamy. Czas wrócić do tego zwyczaju. Zacznij dzień od szklanki wody z cytryną. A potem w ciągu dnia spróbuj wypijać około 2 litry wody. Ważna informacja dla osób, które piją bardzo dużo kawy.

Warto nawet na tydzień przed dietą spróbować wyeliminować kawę naturalną oraz herbatę czarną. To będzie na pewno dość trudne, ale na początku warto po prostu wypijać słabą kawę i herbatę. Koniecznie ogranicz ilość tych napojów. Często gwałtownemu odstawieniu kawy towarzyszą bardzo intensywne bóle głowy, które uniemożliwiają nam normalne funkcjonowanie, przecież nie chcemy od razu sięgać po tabletki przeciwbólowe.

Powodzenia.

Interesuje Cię dieta warzywno-owocowa? Potrzebujesz więcej informacji? Zapraszam   TUTAJ i TUTAJ.

Dieta warzywno - owocowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ten komunikat o błędzie jest widoczny tylko dla administratorów WordPressa

Błąd: nie znaleziono kanału.

Przejdź na stronę ustawień kanału Instagramu, aby utworzyć kanał.