Pozbądź się wewnętrznego krytyka – afirmacje i intencje

praca z intencją joga Warmia

Większość z nas ma w sobie wewnętrznego krytyka – drania, który nieprzerwanie ocenia wszystko – naprawdę wszystko. Każdy gest, spojrzenie, grymas czy myśl. Siedzi w zakamarkach mózgu i chcesz czy nie, sączy w Ciebie destrukcyjne uczucia. Na wszystkie myśli, jakie przewijają się w naszej głowie przez cały dzień, aż 80% jest negatywnych!

Po co te afirmacje?

Afirmacje czy inaczej intencje to sposób na pozbycie się samokrytyki, na realizację marzeń i dopuszczenie do głosu optymizmu. Jeśli zmienisz swoje myślenie, odmienisz także otaczającą Cię rzeczywistość. To prawda, którą głosił filozof William James i sam Albert Einstein:

Dostrój się do częstotliwości tego, czego pragniesz, a w nieunikniony sposób stanie się to twoją rzeczywistością. To nie filozofia, to nauka.

Pamiętaj, że wszystkie negatywne emocje, które gromadzą się w Twoim organizmie, wywołują w nim spustoszenie. To wystarczający powód do pracy nad zmianą sposobu myślenia.

Ale jak?

praca z intencją, joga iława, susz, ząbrowo

Łatwo powiedzieć, trudniej zrobić. To prawda. To tak, jak łatwiej jest radzić komuś niż samemu zastosować, ale naprawdę warto poświecić sobie uwagę. To wyzwanie, w którym warto być systematycznym i zdyscyplinowanym. Zaczynaj każdy dzień od wybranej afirmacji. Nadawaj mu nastrój od samego rana, bo Twoje pozytywne nastawienie będzie determinowało cały dzień, a także promieniowało na inne osoby.

Czym są afirmacje?

Pochodząca z łaciny nazwa oznacza dokładnie tyle, co – zrównoważony, wzmocniony. Tego właśnie potrzebujesz. Pozytywne nastawienie, podnoszenie się na duchu, okazywanie wiary w możliwości, wspieranie własnych pomysłów, celów i marzeń, to energia, która może wszystko zmienić – zaznaczam – słowa samego Alberta! Twój umysł działa niczym komputer – programuje się go i tworzy ścieżki przepływu informacji, więc co stoi na przeszkodzie, żeby prowadziły one do osiągania więcej i bardziej?

Jak stworzyć afirmację?

Afirmacja to nie jest zwykłe często wypowiadane zdanie. Ważna jest tutaj samoświadomość i uważność na to, co akurat w Tobie siedzi. Należy je dobrze przemyśleć i precyzyjnie skomponować, ponieważ nasze jestestwo słyszy i reaguje. Widzisz różnicę w rozpoczęciu zdania od – nie mogę, a w rozpoczęciu od – mogę? Twój organizm też ją widzi, ba widzi ją nawet Wszechświat. Myśl o sobie tylko dobrze, a dzięki temu Twój mózg będzie podpowiadał Ci mądre sposoby troszczenia się o siebie. Afirmację wypowiadaj zawsze, jako dokonaną, np. nie – chcę mieć, tylko – mam.

praca z intencją, joga iława, susz , ząbrowo

Wiele się pisze i mówi o pozytywnym myśleniu. Jest to droga do samouzdrowienia, ale ta droga nie jest krótka, dlatego musisz zacząć, jak najszybciej. Grupa moich joginów już na nią wkroczyła podczas wyzwań: 108 Powitań Słońca oraz Czułe Zimowe Otulenie (czytaj tutaj i tutaj) – dzisiaj pokazuję Ci zdjęcia z tych wyzwań. To właśnie na nich pracowaliśmy z intencją. Każdą medytację czy jogę Nidrę możesz również poświęcić swojej intencji, którą dodatkowo będziesz później afirmować. Jeszcze raz powtórzę: pozytywne uczucia docierają do głębokich warstw podświadomości i z czasem zamieniają się w przekonania! Spraw, by afirmacjalubię być w moim życiu, dotyczyła właśnie Ciebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ten komunikat o błędzie jest widoczny tylko dla administratorów WordPressa

Błąd: nie znaleziono kanału.

Przejdź na stronę ustawień kanału Instagramu, aby utworzyć kanał.