Czułe Zimowe Otulenie – warsztaty Joga Iława

warsztaty jodowo-dietetyczne iława

Kochani, już 14 stycznia od godz. 9.30 do 11.30, spotykamy się na holistycznych warsztatach Jogi Iława – Czułe Zimowe Otulenie. Droga, którą wspólnie przejdziemy, poprowadzi przez zimę w dietetyce chińskiej i Yin Jogę, a zakończy się głębokim relaksem podczas seansu Jogi Nidry. Zadbamy o wewnętrzny i zewnętrzny dobrostan, rozgrzejemy nasze ciała i wyciszymy myśli.

Dietetyka chińska według iławskiego dietetyka

O odżywianiu w okresie chińskiej zimy pisałam już tutaj. Przypomnę, że spożywanie odpowiednich posiłków ochroni Nasze organizmy przed utratą cennego ciepła i wesprze zapotrzebowanie energetyczne. Za oknem świszcze wiatr, porywając krople deszczu i płatki śniegu. Jest szaro, ponuro i smutno – dominuje aspekt Yin (zimna), dlatego to, co spożywamy najlepiej przygotowywać w aspekcie Yang (ciepła). Dzięki temu będziemy zmierzać do osiągnięcia równowagi Yin Yang. Każdy z uczestników warsztatów otrzyma zimowy 7-dniowy jadłospis bazujący na zaleceniach dietetyki chińskiej.

warsztaty jodowo-dietetyczne iława

Sesja Yin Jogi – zimowa rozgrzewka

Yin Joga w swoich założeniach nie różni się od innych odmian Hatha Jogi, ale w odróżnieniu od nich działa na tkanki głębokie – ścięgna, powięzi, stawy oraz kości. Aż 30% mięśni powięziowych to tkanka łączna, która ma pod kontrolą rozciągliwość i elastyczność, czyli wyznacza zakresy ruchu Naszych mięśni. Praktyka Yin Jogi bazuje na biodrach, miednicy i dolnym kręgosłupie. O co dokładnie zatroszczymy się podczas Czułego Zimowego Otulenia?

  • O zwiększanie zakresów ruchu w stawach,
  • poprawę funkcjonowania organów wewnętrznych,
  • stymulację systemu immunologicznego,
  • naszą równowagę energetyczną,
  • wytwarzanie wewnętrznego ciepła,
  • oczyszczanie i odblokowanie meridian (kanałów, którymi według medycyny chińskiej porusza się w naszych ciałach energia).

Yin Joga to zatrzymanie się w asanie przez kilka minut, co służy rozluźnianiu mięśni, a czas pozostawania w bezruchu warto poświęcić na kontrolowanie oddechu, czy przyjrzenie się własnym myślom.

Joga Nidra w Iławie

O Nidrze – Jogicznym Śnie, również już pisałam (tutaj). To technika bardzo głębokiego relaksu, prowadzona przez nauczyciela, który sprawnie przeprowadza uczniów przez pięć warstw jaźni, aż do osiągnięcia całkowitego spokoju, do miejsca między jawą a snem. Ponieważ jest to dość długa sesja, a leżąc w pozycji Savasany może się komuś zrobić chłodno, warto mieć ze sobą koc i małą poduszkę pod głowę. Joga Nidra nie będzie ostatnim punktem programu, ponieważ po niej na zimową, zdrową przekąskę, ziołowe napary i kawę zaprosi Was Małgosia z Kamionka wiejsko sielsko. Będzie można również kupić od niej autorskie ziołowe mieszanki.

Koszt warsztatów z wszelkimi dobrodziejstwami to jedyne 75 złotych. Nie zastanawiaj się, bo ilość miejsc jest ograniczona. Zadzwoń od razu do Ewy, tel. 510 248 915 i zarezerwuj miejsce.

warsztaty jodowo-dietetyczne iława

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ten komunikat o błędzie jest widoczny tylko dla administratorów WordPressa

Błąd: nie znaleziono kanału.

Przejdź na stronę ustawień kanału Instagramu, aby utworzyć kanał.