Odchudzanie może być przyjemne

Każdy ma inne upodobania żywieniowe, inny rytm dnia, inną aktywność fizyczną. Nie zaproponuję Ci diety cud i błyskawicznego odchudzania. Będziemy pracować nad zdrowymi nawykami, tak aby odchudzanie było przyjemne, ale i skuteczne. Będziemy pracować tak, aby zdrowe odżywianie było tym co pokochasz.

Każdy przypadek rozpatruję indywidualnie

Na spotkaniach będziemy dokonywać pomiaru składu ciała tak, aby na bieżąco sprawdzać czy cały proces odchudzania przebiega prawidłowo, czy nie tracimy masy mięśniowej.

Jak przygotować się do pierwszej porady dietetycznej?

 • Jeśli to możliwe, przygotuj aktualne badania (cholesterol, trójglicerydy, glikemia na czczo, TSH i hormony tarczycy, morfologia),
 • nie spożywaj posiłków i nie pij dużo płynów na 2 do 3 godz przed spotkaniem z dietetykiem,
 • w dniu porady dietetycznej unikaj dużej aktywności fizycznej,
 • nie pij  alkoholu 24 h przed poradą,
 • przynieś listę leków, które aktualnie zażywasz.

Jak przebiega konsultacja dietetyczna?

 • Dokonujemy analizy składu ciała (zawartość tkanki tłuszczowej, mięśniowej, wiek metaboliczny,  wisceralna tkanka tłuszczowa, zawartość wody oraz masę kości,)
 • przeprowadzamy szczegółowy wywiad żywieniowy,
 • ustalamy cel do osiągnięcia.

Odchudzanie z 12 tygodniowym programem Wellness

Jeśli przy odchudzaniu potrzebujesz dodatkowego wsparcia to zapraszam na spotkania grupowe. Na naszych spotkaniach będziesz mógł wymienić się doświadczeniami z innymi osobami, które pragną bezpiecznie odchudzać się pod okiem specjalisty. Dodatkowe wsparcie to 12 tygodniowy Program Wellness, czyli bezpieczna i skuteczna suplementacja, która pomoże Ci w sposób trwały utracić zbędne kilogramy.

Dieta wegańska i wegetariańska

Jesteś wegetarianinem lub weganinem i masz wątpliwości czy twój sposób odżywiania jest prawidłowy, nie wiesz czy zapewniasz swojemu organizmowi wszystkie mikro- i makro- elementy? A może twój nastolatek postanawia przejść na dietę wegetariańską, a Ty jako rodzic obawiasz się czy to słuszna decyzja? Spotkajmy się i porozmawiajmy o tym. Rozwieję twoje wątpliwości i podam wskazówki jak komponować taką dietę.

Uwaga: Dieta wegetariańska  to nie jest dieta odchudzająca.

Odchudzanie dzieci i młodzieży – konsultacje indywidualne

Jeśli Twoje dziecko ma nadwagę czy otyłość to zapraszam na konsultacje indywidualne. Najskuteczniejsze odchudzanie dzieci jest wtedy, gdy możemy pracować zarówno z dzieckiem, jak i z obojgiem rodziców. Nie stosuję błyskawicznego odchudzania dzieci, nie stosuję ryzykownych diet. Tutaj pracujemy nad wyeliminowaniem złych nawyków żywieniowych nie tylko u dziecka, ale jeśli jest taka potrzeba także u rodziców, czy rodzeństwa.

Cała rodzina zaczyna zdrowo się odżywiać. Pracujemy zatem z całą rodziną. Jeśli na konsultację trafia nastolatek z nadwagą czy otyłością to o odchudzaniu, o kształtowaniu zdrowych nawyków żywieniowych rozmawiamy głównie z dzieckiem. Rodzic jest tu cennym wsparciem i pomocą, ale zaangażować w proces odchudzania powinien się już nastolatek.

Projekt Odchudzanie pod okiem 3 specjalistów

Zrzuć z siebie bagaż zbędnych kilogramów. Nie szukaj jednak „diety cud”. Tym razem odchudzaj się mądrze i poszukaj pomocy doświadczonych osób. A gdyby Twoją  metamorfozą zajęło się aż trzech specjalistów? Wszystko w pakiecie. Ustalimy Ci Program Żywieniowy, o Twoją aktywność zadba instruktor siłowni i fitnessu, a w razie potrzeby skorzystasz z pomocy fizjoterapeuty. http://silownia-ilawa.pl/

Analiza składu ciała

Wykorzystuję urządzenie do szczegółowej analizy segmentowej ciała. Wykonuję pomiary: masa mięśniowa, tkanka tłuszczowa, ilość wody, zawartość tłuszczu trzewnego, BMI, masa kości, wiek metaboliczny, segmentowa analiza ciała.

Edukacja żywieniowa

Mocną stroną mojej działalności są wykłady, szkolenia i  warsztaty dotyczące zarówno zdrowego odżywiania jak i bezpiecznego, skutecznego odchudzania. Współpracuje z wieloma firmami szkoleniowymi, szkołami, stowarzyszeniami oraz firmami eventowymi, dla których tematyka zdrowego odżywiania jest interesująca.

Ewa Michałowska: doradca żywieniowy, dietetyk TMCH, Edukator Żywieniowy

 • Podyplomowe studia : Trener rozwoju osobistego z psychodietetyką ( w trakcie)
 • Podyplomowe Studia z Dietetyki  (Olsztyńska Szkoła Wyższa)
 • Roczny Kurs z  Dietetyki Chińskiej TMCH  (Trójmiejski Ośrodek Medycyny Orientalnej)
 • Chemii Środowiska na UMK w Toruniu.
 • Kursy i szkolenia : gotowanie wg pięciu przemian, kursy organizowane przez Cambridge Diagnostics, szkolenie wellness w centrum naukowym Igellosa – Szwecja

Od 2012 roku pomagam osobom z nadwagą i otyłością odzyskać kontrolę nad jedzeniem, przywrócić równowagę w życiu. Wprowadzamy zdrowe nawyki żywieniowe, nie stosujemy diety cud. Staram się, aby zmieniać styl życia, tak aby żyło nam się lepiej, zdrowiej i oczywiście szczuplej. W swojej pracy bardzo dużo uwagi skupiam na psychologicznych aspektach odchudzania.

Na spotkaniach oprócz jadłospisu otrzymasz ode mnie garść informacji dotyczących kształtowania zdrowych nawyków żywieniowych. Razem dojdziemy do celu. Jeśli chcesz w krótkim czasie zgubić bardzo dużo kilogramów… a potem równie szybko wrócić do wagi wyjściowej… to nie jest to strona dla Ciebie 🙂 Jeśli jednak należysz do tych osób, które chcą trwałej zmiany swojej sylwetki lub też poszukują zdrowszego sposobu odżywiania , to bardzo dobrze trafiłeś.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ten komunikat o błędzie jest widoczny tylko dla administratorów WordPressa

Błąd: nie znaleziono kanału.

Przejdź na stronę ustawień kanału Instagramu, aby utworzyć kanał.