Dieta wegetariańska – jadłospis 1800 kcal

Dieta wegetariańska przepisy

Czy dieta wegetariańska lub dieta wegańska jest niedoborowa?
Przytoczę stanowisko Amerykańskiego Stowarzyszenie Dietetyczne (ADA):
Dobrze zbilansowana dieta wegetariańska oraz wegańska jest odpowiednia na każdym etapie życia, w tym w okresie niemowlęctwa, wzrostu i dojrzewania.

Zaskoczeni? To nie wszystko. Świeżo opublikowana aktualizacja „Canada Food Guide” – poradnika żywieniowego dla mieszkańców Kanady wzbudziła niemałą sensację. Dlaczego? Jedną z głównych zmian, którą zawarto w nowym przewodniku, jest skupienie się na roślinnych źródłach białka. Tak, tak. Mamy jeść zdecydowanie mniej białka zwierzęcego.

Według tych zaleceń powinniśmy ograniczyć nie tylko ilość drobiu, wołowiny, wieprzowiny, ale także ryb i nabiału. Polskie towarzystwa naukowe, niestety nie wydały jeszcze żadnych wytycznych dotyczących diet wegańskich i wegetariańskich. A w najnowszej piramidzie żywieniowej (aktualizacja w 2019 roku) nabiał i mięso wciąż stanowią spory udział.

Oczywiście nie każdy musi być weganinem lub wegetarianinem, ale warto ograniczyć ilość spożywanego mięsa i chociaż na kilka dni czy tygodni wprowadzić odżywianie wegetariańskie. A jeśli uważasz, że wegetarianin je tylko „zielsko” to się grubo mylisz. Dieta wegetariańska jest często bardziej urozmaicona niż typowego mięsożercy.

Jak się do tego zabrać? Nie masz pomysłów? Zapraszam Cię więc do pobrania darmowego jadłospisu wegetariańskiego. Możesz zrealizować go w całości, możesz wybrać jeden wege dzień lub jeden wege obiad. Ale po prostu zacznij. Zrób pierwszy krok. Ja zachęcam Cie do wegetariańskiego wyzwania.

Dieta wegetariańska 1800 kcal pobierz TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ten komunikat o błędzie jest widoczny tylko dla administratorów WordPressa

Błąd: nie znaleziono kanału.

Przejdź na stronę ustawień kanału Instagramu, aby utworzyć kanał.