1-dniowa oczyszczająca kuracja sokowa

kuracja oczyszczająca ogórek

W roli głównej zielony ogórek. Szczegóły: 6 zielonych soków, 800 kcal, 9 składników. Dlaczego tym razem sięgnęłam po ogórka? Bo jest tani, łatwo dostępny i niedoceniany. Ogórki ogrodowe pojawiają się już w lipcu, ale największy wysyp tego warzywa jest w sierpniu. Kisimy i przerabiamy. A na obiady oczywiście mizeria ! Kto już ma jej dosyć?

Początek września to już właściwie ostatni moment, aby zrobić kurację oczyszczającą z ogórka. Oczywiście w marketach kupimy go przez cały rok, ale jeśli możemy kupić lub dostać ogórki wolne od nawozów i oprysków to będą one fantastyczne na taką kurację. Wszyscy wiemy, że ogórek ma mało kalorii i bardzo dużo wody i raczej nie posądzamy go o zbyt dużo witamin.

A ten nasz pospolity ogórek ma bardzo dużo przeciwutleniaczy, flawonoidów oraz kukurbitiacyny czyli substancji chroniących przed rozwojem raka. W ciepłe wrześniowe dni będzie nas wychładzał, a że działa moczopędnie, to pomoże nam oczyścić organizm z toksyn. To dobra informacja dla osób z obrzękami rąk i nóg. Ogórek jest bogaty w potas – to ważne dla osób z chorobami serca i nadciśnieniem tętniczym.

Ogórek zawiera sporo chlorofilu, który wspomaga procesy oczyszczania organizmu, zatem gdy będziesz przygotowywać soki, nie obieraj ogórków ze skórki. Ale to nie wszystko. Ogórek to warzywo odkwaszające organizm. Jeśli jesteś ciągle zmęczony, łapiesz przeziębienia nawet teraz we wrześniu, brakuje Ci energii, a Twoja cera pozostawia wiele do życzenia, to ta kuracja jest właśnie dla Ciebie.

Ogórkowa kuracja oczyszczająca

PRZEPISY I LISTA ZAKUPÓW

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *