Joga familijna – kondycja, zaufanie, więzi

joga familijna w Iławie

Spędzanie czasu ze swoją pociechą to naturalna rzecz dla każdego rodzica, jednak to, jak ten czas zostanie zagospodarowany, jest całkiem inną sprawą. Priorytety, którymi kierujesz się na co dzień, funkcjonują również na płaszczyźnie kontaktów rodzic – dziecko, jesteś więc kreatorem przyszłych nawyków swojego potomstwa. Joga familijna pomoże Ci w zaszczepieniu dziecku zdrowych przyzwyczajeń, ale nie tylko.

W zdrowym ciele zdrowy duch

Poprawa kondycji ciała i umysłu, budowanie rodzinnych więzi, czy wspaniała rodzinna zabawa, dzięki której Twoje dziecko nauczy się świadomego oddechu, stanie się bardziej elastyczne i nabierze świadomości swojego ciała, a oprócz tego będzie się znakomicie bawiło – to właśnie joga familijna. Szczerze Cię namawiam, żebyś za pomocą praktyki spróbowała rozwijać u swojej pociechy poczucie bezpieczeństwa i zaufanie, ale też przyzwyczajenie do dbałości o swój dobrostan. 

Praktyka jest przestrzenią, w której masz okazję pobyć z dzieckiem całą sobą, gdzie możecie razem tworzyć, wyrażać siebie poprzez ruch, pozbywać się ograniczeń, czy rozwijać i pobudzać wyobraźnię. Dzięki tym zajęciom gruntuje się koordynacja ruchowa, buduje poczucie własnej wartości, wyrażania emocji i umiejętność radzenia sobie w grupie. Joga rodzinna ma też wpływ na Twoje odnowienie relacji z wewnętrznym dzieckiem, rozbudzenie kreatywności i przypomnienie sobie uczucia szczerej radości z prostych rzeczy.

Podczas zajęć jogi familijnej rodzice mają szansę zobaczyć pociechy w zupełnie nowym świetle. Mają też okazję do obserwacji zachowań w grupie, podczas wyjątkowej aktywności angażującej ciało i zmysły, wpływającej na stan psychiczny i emocjonalny. Jakie wymierne korzyści niesie za sobą praktykowanie jogi rodzinnej?

joga familijna w Iławie
  • Poprawia zdolność koncentracji.
  • Buduje poczucie bliskości i troski o drugiego człowieka.
  • Wycisza, relaksuje i wzmacnia więź z dzieckiem.
  • Koryguje wady postawy, usprawnia elastyczność ciała, koordynację ruchową i równowagę.
  • Uczy wyrażać emocje. Pokazuje, jak reagować na stres i niepokój.
  • Rozwija świadomość ciała i otoczenia.
  • Uczy relaksacji, pozytywnego nastawienia do życia, wsłuchiwania się w swoje ciało i drugiego człowieka, a także otwartości i komunikacji zarówno z drugim człowiekiem, jak i sobą.
  • Wzmacnia poczucie własnej wartości.

Pierwsze zajęcia Jogi Familijnej w Iławie odbędą się już w sobotę 22 kwietnia w sali ODK o godzinie 11.30. Przynieś ze sobą matę, kocyk i wodę, ale przede wszystkim przyprowadź swoją pociechę! Wspaniała zabawa i relaks gwarantowane!

A grafik na kwiecień i inne aktywności jogowe znajdziesz tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *