Dietetyk Ewa Michałowska

Odchudzanie może być przyjemne

Dietetyk Iława
Ewa Michałowska

Skuteczne odchudzanie – tylko z dietetykiem TMCH

Jako doświadczony doradca żywieniowy każdy przypadek rozpatruję bardzo indywidualnie, bo każdy ma inne upodobania żywieniowe, inny rytm dnia, inna aktywność fizyczną. Nie zaproponuję Ci „diety cud” i błyskawicznego odchudzania. Będziemy pracować nad zdrowymi nawykami, tak aby odchudzanie było zdrowe i przyjemne, ale też skuteczne.

Wspólnymi siłami sprawimy, że zdrowe odżywianie będzie tym, co pokochasz.

Na spotkaniach będziemy dokonywać pomiaru składu ciała, tak, aby na bieżąco sprawdzać czy cały proces odchudzania przebiega prawidłowo, czy nie tracimy masy mięśniowej.

Jak przygotować się do pierwszej porady dietetycznej?

 • Jeśli to możliwe, przygotuj aktualne badania (cholesterol, trójglicerydy, glikemia na czczo, TSH i hormony tarczycy, morfologia) – jest to ważne szczególnie wtedy, gdy chorujesz na niedoczynność tarczycy, zwłaszcza Hashimoto
 • Nie spożywaj posiłków i nie pij dużo płynów na 2 do 3 godz. przed spotkaniem z doradcą żywieniowym
 • W dniu porady unikaj dużej aktywności fizycznej
 • Nie pij alkoholu 24 h przed poradą
 • Jeśli chorujesz przynieś listę leków, które aktualnie zażywasz

Jak przebiega konsultacja z doradcą żywieniowym?

 • Dokonujemy analizy składu ciała (zawartość tkanki tłuszczowej, mięśniowej, wiek metaboliczny, wisceralna tkanka tłuszczowa, zawartość wody oraz masę kości)
 • Przeprowadzamy szczegółowy wywiad żywieniowy (rytm dnia, rozkład posiłków, choroby: np. cukrzyca, Hashimoto, zespół policystycznych jajników)
 • Ustalamy cel do osiągnięcia
 • W ciągu 1-2 dni otrzymujesz indywidualny Program Żywieniowy uwzględniający Twój styl życia oraz choroby np. cukrzyce czy Hashimoto. Pracuję w programie: https://kcalmar.com/ 

Skuteczne i zdrowe odchudzanie z 12-tygodniowym programem Wellness

Jeśli przy odchudzaniu potrzebujesz dodatkowego wsparcia ze strony doradcy żywieniowego i innych osób to zapraszam na spotkania grupowe. Na naszych będących połączeniem szkoleń i warsztatów spotkaniach będziesz mógł wymienić się doświadczeniami z innymi osobami, które pragną bezpiecznie i zdrowo odchudzać się pod okiem specjalisty. Dodatkowe wsparcie to 12-tygniowy Program Wellness, czyli bezpieczna i skuteczna suplementacja, która pomoże Ci w sposób trwały utracić zbędne kilogramy.

Dieta w różnych jednostkach chorobowych:

 • Hashimoto
 • niedoczynność tarczycy
 • Cukrzyca II
 • Zespół policystycznych jajników
 • Insulinooporność

Konsultacje dietetyczne on line

To rozwiązanie dla osób, które nie mogą osobiście dotrzeć do mojego gabinetu dietetycznego. Konsultację dietetyczną on line przeprowadzam przez skypa/ WhatsApp/Messenger lub podczas zwykłej rozmowy telefonicznej. Jest możliwość wykupienia jadłospisu i cyklicznych konsultacji.

Dieta wegańska i wegetariańska

Jesteś wegetarianinem lub weganinem i masz wątpliwości czy Twój sposób odżywiania jest prawidłowy? Nie wiesz czy zapewniasz swojemu organizmowi wszystkie mikro- i makroelementy? A może twój nastolatek postanawia przejść na dietę wegetariańską, a Ty, jako rodzic, obawiasz się czy to słuszna decyzja? Spotkajmy się i porozmawiajmy o tym. Rozwieję twoje wątpliwości i doradzę jak komponować taką dietę.

Uwaga: Dieta wegetariańska to nie jest dieta na odchudzanie.

Odchudzanie dzieci i młodzieży – konsultacje indywidualne

Jeśli Twoje dziecko ma nadwagę czy otyłość to zapraszam na konsultacje indywidualne. Najbardziej skuteczne odchudzanie dzieci jest wtedy, gdy możemy pracować zarówno z dzieckiem, jak i z obojgiem rodziców. Nie stosuję błyskawicznego odchudzania dzieci, nie stosuję ryzykownych diet. Tutaj pracujemy nad wyeliminowaniem złych nawyków żywieniowych – przede wszystkim u dziecka, ale jeśli jest taka potrzeba także u rodziców czy rodzeństwa. Pracujemy z całą rodziną by wszyscy jej członkowie zaczęli zdrowo się odżywiać.

Jeśli na konsultację do doradcy żywieniowego trafia nastolatek z nadwagą czy otyłością to o zdrowym odchudzaniu i kształtowaniu zdrowych nawyków żywieniowych rozmawiamy głównie z dzieckiem. Rodzic jest tu cennym wsparciem i pomocą, ale w proces zrzucania wagi powinien zaangażować się już nastolatek.

Projekt “Odchudzanie pod okiem 3 specjalistów”

Zrzuć z siebie bagaż zbędnych kilogramów.
Tym razem zrzuć wagę mądrze i poszukaj pomocy doświadczonych osób.

A gdyby Twoją metamorfozą zajęło się aż trzech specjalistów?
Wszystko w pakiecie – ustalimy Ci Program Żywieniowy, o Twoją aktywność zadba instruktor siłowni i fitnessu, a w razie potrzeby skorzystasz z pomocy fizjoterapeuty. Dzięki temu skutecznie i zdrowo zrzucisz wagę.

Polecamy siłownie w miejscowości: Iława

http://silownia-ilawa.pl/

Analiza składu ciała

Wykorzystuję urządzenie do skutecznej i szczegółowej analizy segmentowej ciała. Wykonuję pomiary: masa mięśniowa, tkanka tłuszczowa, ilość wody, zawartość tłuszczu trzewnego, BMI, masa kości, wiek metaboliczny, segmentowa analiza ciała.

Edukacja żywieniowa

Mocną stroną mojej działalności są wykłady, szkolenia i warsztaty dotyczące zarówno zdrowego odżywiania, jak i doradztwa odnośnie bezpiecznego, skutecznego odchudzania. Współpracuję z wieloma firmami szkoleniowymi, szkołami, stowarzyszeniami oraz firmami eventowymi, dla których tematyka zdrowego odżywiania jest interesująca:

 1. Od 2016 roku współpracuję z Hotelem Spa http://www.milomlynzdroj.pl/. Przeprowadzam warsztaty, wykłady i szkolenia dotyczące diety warzywno-owocowej w Miłomłynie. Udzielam porad dotyczących diet oczyszczających i odchudzających.
 2. Prowadzę cykliczne spotkania i warsztaty w Iławie dotyczące zdrowego odżywiania, odchudzania oraz życia w stylu wellness dla http://konsultantka24h.pl/
 3.  Prowadzę szkolenia w Ostródzie w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 http://pkpsostroda.pl/
 4. Jako Edukator Żywieniowy prowadzę zajęcia w szkołach podstawowych. Spotkać mnie można w Iławie, Lubawie , Suszu i całym województwie warmińsko-mazurskim w ramach programu “Owoce w szkole” dla firmy http://lubawa.com/

Ewa Michałowska: doradca żywieniowy, dietetyk TMCH, Edukator Żywieniowy

Od 2012 roku staram się zwracać uwagę społeczeństwa na zdrowe odżywianie i uświadamiać ludzi, jak duże znaczenie ma ono nie tylko dla naszego samopoczucia, ale także zdrowia. Już teraz można zauważyć, że obecnie coraz więcej osób zwraca uwagę na to, co je, chce żyć zdrowo i cieszyć się życiem pełnym energii.

Jako doradca żywieniowy z kilkuletnim doświadczeniem współpracuję zarówno z osobami indywidualnie, jak również w grupach. Przeprowadzam indywidualne konsultacje, podczas których analizuję złe nawyki żywieniowe klientów, spotkania w kilkunastoosobowych grupach oraz liczne warsztaty i szkolenia żywieniowe dla firm i grup zorganizowanych. Co stoi za mną poza uśmiechem i satysfakcją dziesiątek zadowolonych, zdrowych i szczupłych osób?

Na swoim koncie mam liczne certyfikaty, dyplomy i wyróżnienia oraz świadectwa ukończenia studiów podyplomowych, kursów i szkoleń. Na moje CV składają się m.in.:

 • Podyplomowe studia: Trener rozwoju osobistego z psychodietetyką ,
 • Podyplomowe Studia z Dietetyki (Olsztyńska Szkoła Wyższa),
 • Roczny Kurs z Dietetyki Chińskiej TMCH (Trójmiejski Ośrodek Medycyny Orientalnej),
 • Chemii Środowiska na UMK w Toruniu,
 • Kursy i szkolenia: gotowanie wg pięciu przemian, kursy organizowane przez Cambridge Diagnostics, szkolenie wellness w centrum naukowym Igellosa – Szwecja.

Zdrowe i skuteczne odchudzanie wiąże się ze żmudną pracą. Gra jest jednak warta świeczki bo opracowane przeze mnie diety na odchudzanie przynoszą długotrwałe efekty. Skontaktuj się ze mną, odwiedź mnie w moim gabinecie w Iławie – jako doradca żywieniowy pomogę Ci wejść w świat zdrowego odżywiania, szczęścia i szczupłości. A jeśli bardziej odpowiadają ci konsultacje dietetyczne online to również zapraszam Cię do kontaktu.