Czerwone złoto – fasola Adzuki

Na odchudzanie fasola adzuki

Niskokaloryczne, genialne źródło białka. Jednoroczny sprzymierzeniec odchudzania. Regulator poziomu cukru we krwi. Jedna z najbardziej sycących roślin dla każdego. Zawierający mało tłuszczu i dużo błonnika, żelaza, wapnia i potasu, niepowodujący wzdęć – przyspieszacz spalania – fasola Adzuki.

Fenomen fasoli Adzuki 

Jeśli zastanawia Was, dlaczego Chińczycy czy Japończycy to narody szczupłe, to wiedzcie, że sekret tkwi nie tylko w sposobie jedzenia, ale również w ogólnodostępności takich cudownych produktów, jak fasola Adzuki. To roślina bobowata uprawiana w krajach dalekowschodnich (Chiny, Japonia, Korea), która ze względu na swoje niecodzienne właściwości, szybko zdobyła zachodnie rynki.

Specyfika fasoli Adzuki

Wpływ Adzuki na sylwetkę nie jest jej najwspanialszą cechą. Dużo większe znaczenie mają wartości zdrowotne. Medycyna chińska wymienia:

  • osuszanie ze śluzu,
  • wzmacnianie funkcji nerek i nadnerczy,
  • oczyszczanie i odtruwanie organizmu (detoksykacja),
  • regulowanie poziomu cholesterolu,
  • obniżanie ciśnienia,
  • wspomaganie leczenia anemii,
  • łagodzenie objawów menopauzy,
  • przeciwdziałanie zmianom miażdżycowym,
  • zmniejszanie ryzyka zachorowań na niektóre nowotwory,
  • zapobieganie osteoporozie i wiele innych.

Na urok fasoli nie jest obojętna również dietetyka zachodnia. Wystarczy wymienić wartości odżywcze Adzuki, żeby poczuć się niczym Aladyn, przed którym pojawia się spełniający marzenia Dżinn. W 100 gramach fasoli znajduje się TYLKO 12 kalorii, 28 g węglowodanów, 7,3 g błonnika, 7,5 g białek, a także: witaminy z grupy B, kwas foliowy, miedź, fosfor, magnez, mangan, selen i cynk. Dzięki temu fasola Adzuki jest bardzo często wykorzystywana jako składnik jadłospisów oczyszczających. Zapraszam do sprawdzenia jej w naszym jesiennym detoksie dostępnym tutaj

Zastosowanie czerwonego złota – fasoli Adzuki

Lekkostrawność czyni ją pożądanym składnikiem posiłków, a duża zawartość białka – cudowną alternatywą dla mięsa. Można ją przyrządzać na wiele sposobów, zaczynając od past, poprzez pasztety, kotlety, curry czy leczo, a kończąc na syropie do słodyczy. Moczona przez 12 godzin ma większą przyswajalność składników odżywczych, warto więc kupować fasolę suchą. Słodko-kwaśny smak i neutralna natura termiczna powodują, że odżywiając się według dietetyki chińskiej, można ją wykorzystywać przez cały rok.

Kosmetyka z Adzuki

Idealna cera mieszkanek dalekiego wschodu jest najlepszym potwierdzeniem, że i w kosmetyce fasola Adzuki nie ma sobie równych. Pasty, peelingi czy kremy zawierające fasolę, pomagają w pozbyciu się wielu problemów skórnych, co potwierdza wybitność jej składników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ten komunikat o błędzie jest widoczny tylko dla administratorów WordPressa

Błąd: nie znaleziono kanału.

Przejdź na stronę ustawień kanału Instagramu, aby utworzyć kanał.